Yazılı Olmayan Bazı Kamp Kuralları
Yazılı Olmayan Bazı Kamp Kuralları

Kamp yapmak, şehir hayatından uzaklaşıp biraz nefes almak demektir. Sakinlik ve huzur içerisinde bir hafta sonu için, şehirde yaşadığınız stresi atmak için harika bir fırsattır. Ancak kamp alanlarının belli başlı kuralları vardır. Kamp alanlarında sizin haricinizde tatil yapmak için gelen ya da sizden sonra gelecek insanlarda olacaktır. Bu durumu göz önüne alarak kamp alanı içerisi ve çevresinde yazılı olmasa dahil yapılması gereken şeyler vardır. Şimdi bunlara bir göz atalım;

-Kampa gittiğiniz anda yapacağınız ilk şey temiz bir alan bulmak ve buraya yerleşmek olacaktır. Kamp boyunca alanınızı düzenli olarak temizlemelisiniz ve alandan çıkarken mutlaka kendi bölgenizi tertemiz bırakıp çıkmalısınız.

-Ateşinizi mutlaka söndürmelisiniz. Gece yatmadan önce kamp ateşi söndürülmeli ve küllerin soğuk olduğundan emin olmalısınız. Gündüzleri ateş yanıyorsa ve kamp alanını terk etmeniz gerekiyorsa yine ateşi söndürmelisiniz ya da kamp alanında mutlaka bir kişiyi bırakmalısınız. Bu hem kamp alanındaki eşyalarınız için hem de ateşinizin sıçrayıp yangına sebebiyet vermemesi için önemlidir.

-Bir patili dostunuz varsa ve beraber kamp yapıyorsanız mutlaka tuvalet ihtiyacından sonra temizliğini yapmalısınız. (Şunu belirtelim kamp alanına gitmeden önce mutlaka evcil hayvan alınıp alınmadığını sormalısınız)

-Evcil dostlarınızı mutlaka tasmayla tutun. Her kamp alanının farklı kuralları olabilir ancak etraftaki yiyecekler ve hayvan alerjisi olan kişileri düşünerek bunu yapmak gerekmektedir.

 

     

-Genelde bulaşık yıkama konusunda her kamp alanının belli başlı bir kuralı vardır. Bulaşık yıkama işini kesinlikle kamp alanı içerisinde bulunan banyolarda yapmayın. Bu hem etik bir davranış değil hem de hijyen açısından oldukça sağlıksız bir durumdur.

-Kamp yapmaya gelen bütün insanlara saygı duyun. İyi, anlayışlı ve temiz bir komşu olun. Kimsenin kişisel alanını ihlal etmeyin ve huzursuzluk çıkarmayın. Unutmayın çevrenizdeki insanlarda kafa dinlemeye geldiler ve bunu en az sizin kadar hak ediyorlar.

-Kamp alanlarında akşam belirli bir saatten sonra sessiz saatler başlar buna saygı duyun ve olabildiğince uyum gösterin. Günün tatlı yorgunluğunu atmak için, iyi bir gece uykusu için veya çocuklarıyla kampa gelenler için belirlenmiş bir kuraldır. Gece sessizlikte yapılan gürültülü bir aktivite diğer kamp severleri rahatsız edebilir.

-Gece karanlıkta mümkün olduğu kadar göz almayan düşük ışıklar tercih edin. Özellikle araba farı kullanmayın. Etrafınızdaki diğer insanlar parlak ışıklar yüzünden rahatsız olabilir hatta parlak ışıklar uyuyan bir insanın gözünü alıp uykusunu kaçırabilir.

-Kamp sonunda toparlanırken ateş yakmak için kullandığınız odun, kömür gibi yanıcı elementleri fazlası kaldıysa ve evinizde kullanmıyorsanız düzgün bir şekilde bırakın sizden sonraki kampçılar için fayda sağlamış olursunuz. Kamp alanına ait bir eşya aldıysanız bunu son gün çıkmadan önce aldığınız yere tekrar koymayı unutmayın.

Güzel, keyifli ve huzurlu bir kamp dileriz…

 

Diğer Bloglar
Blog Yazılarımızı İnceleyin!
Sizlerde Cool Life'ın Her Konuda Yardımcı Olabileceği Bloglarını İnceleyin!
Yürüyüş İçin Bot Seçimi Nasıl Yapılmalıdır!
Yürüyüş İçin Bot Seçimi Nasıl Yapılmalıdır!
Yürüyüş İçin Bot Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ? Doğada yürümek zor bir aktivitedir. Özellikle doğru botların seçilmesi çok önemlidir.
Devamını Oku
Kış Aylarında Gidilecek Kamp Yerleri
Kış Aylarında Gidilecek Kamp Yerleri
Genel olarak kamp için yaz ayları tercih edilir. Ancak bu keyif sadece yaz aylarında değil kış aylarında da yaşanabilir.
Devamını Oku
Araç Buzdolabı Enerji Tasarruf Önerileri
Araç Buzdolabı Enerji Tasarruf Önerileri
Cihazınızı iyi havalanabilen ve doğrudan güneş ışığından korunmuş gölge bir yere yerleştiriniz. Güneş ışığı cihazınızı ısıtabilir. Bu da daha uzun süre devrede kalmasına sebep olabilir.
Devamını Oku
Buzdolabını Güneş Paneli İle Çalıştırma
Buzdolabını Güneş Paneli İle Çalıştırma
Devamını Oku
Buzdolabı Temizlik ve Bakım
Buzdolabı Temizlik ve Bakım
Devamını Oku
Güneş Paneli & Akü Seçim Tablosu
Güneş Paneli & Akü Seçim Tablosu
Devamını Oku
Kablo Kesit ve Uzunluk Seçim Tablosu
Kablo Kesit ve Uzunluk Seçim Tablosu
Cihazınız Doğru Akım ile çalıştığından, hat üzerindeki direnç kayıpları çok önemlidir.
Devamını Oku
Bizi Yakından Tanıyın!
Cool Life Cooling Systems'i İnceleyin!
Hemen İletişime Geçin!
Sizlerde İletişim Formunu Doldurup Hızlı Bir Şekilde İletişime Geçebilirsiniz!
Cool Life /Cool Marine:
Merhaba,
Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
00:24
Görüşmeyi Başlat